Dandelion Radio
Dandelion Radio
Dandelion Radio
Home page
Latest station news & Dandelion related events
Dandelion Radio's broadcast schedule
What you can hear in this month's shows
Profiles of our DJs
Tracklist archive for previous shows
Background info and history
Dandelion Radio's Festive 50 results
Dandelion Radio related compilations and releases
Photos of Dandelion staff and events
Sign our guestbook
How to get in touch
Recommended websites
Dandelion Radio is
fully licenced with:
PRS For Music - Performing Right Society PPL - Phonographic Performance Limited
Listen to Dandelion Radio - click here for web player or one of the links to the right to open the audio stream Listen to Dandelion Radio with media players such as Winamp, iTunes & RealPlayer Listen to Dandelion Radio with Windows Media Player

'Broadcast One' - Dandelion Radio's 1st compilation album

NEWS:Getting back into the swing of things

Artist Info

Mommy Long Legs

Mommy Long Legs
Image from Discogs
Powered by Audioscrobbler™3 520 / 5 000
Wyniki tłumaczenia
Poniedziałek z nową muzyką: Długie nogi mamusi
autorstwa Emmy May
Opublikowano 8 lutego 2017 o 16:21

Scena z plażowego teledysku Mommy Long Legs „Life RIPS”.

Mommy Long Legs to chaotyczne i błyszczące widowisko. Na scenie feministyczny zespół punkowy z Seattle często nosi brokat na twarzach, krzycząc o yuppie mama i głupie dziewczyny z bractwa przy chrupiących akordach gitarowych. W zeszłym tygodniu zespół - składający się z Lilly Morlock na wokalu i gitarze, Cory'ego Buddena na perkusji, Leah Miller na basie i Melissy Kagerer na gitarze - wydał swoją nową EP-kę Assholes. Jest dziwaczny, absurdalny i krótki, z zaledwie czterema utworami, ale mocno uderza w swoją jakość i przesłanie. W swój iskrzący, spitfire sposób piosenki Mommy Long Legs poruszają takie tematy, jak gentryfikacja, normy płciowe i catcalling.

Ze swoim feministycznym nastawieniem i komediowym stylem, Mommy Long Legs jest w dobrym towarzystwie z innymi zespołami z Seattle, takimi jak Chastity Belt, Tacocat i Childbirth. W ciągu ostatnich kilku lat na scenie muzycznej Seattle, która wcześniej była głównie ośrodkiem alternatywnych bros-brodów, wyłoniło się wiele znakomitych, wyraźnie feministycznych zespołów. Wraz z rozprzestrzenianiem się zdominowanego przez mężczyzn przemysłu technologicznego w Seattle, feministyczny aktywizm, sztuka i muzyka również rozkwitają, aby przeciwdziałać zmieniającej się kulturze.

Album Mommy Long Legs otwiera tytułowy utwór „Assholes”. Ci dranie, o których tutaj mowa, to firmy technologiczne, które napędzają szybką kondoizację Seattle. Piosenka zaczyna się szybkimi, dysonansowymi i oszałamiającymi akordami gitarowymi, makową perkusją i tekstem „Możesz wziąć swoje pieniądze i włożyć je do dupy/Możesz wziąć swoje mieszkanie i włożyć je do swojego domku!” Chociaż zjadliwe rozprzestrzenianie się wieżowców z ciastek w mieście niepokoi wielu mieszkańców Seattle, nawiązanie do bungalow/bungalow nie może sprawić, że się uśmiechniesz.

Wyróżniającym się utworem na albumie jest „Weird Girls”. Morlock śpiewa: „Nie chcę być kolejną Ashley / nie chcę liczyć moich pieprzonych kalorii / Nie chcę się martwić o moje ciało” i „Wolałbym obściskiwać się przed ekranem telewizora / niż kimkolwiek z drużyny piłkarskiej ”. Warczenie i wrzaski są zestawione z przewiewnymi „ochami i achami”. Mommy Long Legs przypomina mi kinowy archetyp dziwacznej dziewczyny z liceum – pomyśl o Nancy Downs w The Craft, Janice Ian w Wrednych dziewczynach i Veronice w Heathers. Są mądre, trochę wulgarne, zabawne i niesamowicie nieposłuszne.

Kiedy byłam w liceum w Seattle, zostałam napiętnowana jako wściekła, queerowa feministka. Ukończyłam szkołę średnią w 2014 roku, ale nawet w tej bardziej sprzyjającej epoce nowożytnej byłam wyzywana i ciągle przesłuchiwana o moją seksualność, płeć i osobiste przekonania. Byłem zły i miałem do tego powody. Kiedy byłem zdenerwowany tym, że w szkole średniej byłem odosobniony, Chastity Belt i Tacocat były zespołami, do których się zwróciłem. Muzyka tych kochających zabawę, a jednocześnie otwarcie feministycznych zespołów głęboko do mnie przemówiła i pomogła poszerzyć moją perspektywę. Z ich piosenek i występów dowiedziałem się, że można się złościć, ale też dobrze się bawić. Mam nadzieję, że w przyszłości „Mommy Long Legs” będzie inspirującą ścieżką dźwiękową dla licealisty takiego jak ja – wyobrażam sobie, że ich EPka będzie żywotnym dźwiękowym kołem ratunkowym dla młodych ludzi rozgniewanych przez wszystkie dupki świata.
autorstwa Emmy May
Zobacz profil "

Emma May jest byłą stażystką i młodszą stażystką w Barnard College, studiującą Studia na temat kobiet, płci i seksualności. Lubią pop punk, ziny i komiksy.

W każdą sobotę rano do Twojej skrzynki odbiorczej trafia 9 najlepszych czytań tygodnia z Bitch Media! Zapisz się na Czytnik Tygodniowy:
E-mail *
Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply.
Artist biography from last.fm
Some other places to look for information:
last.fm
Discogs
MusicBrainz