Dandelion Radio
Dandelion Radio
Dandelion Radio
Home page
Latest station news & Dandelion related events
Dandelion Radio's broadcast schedule
What you can hear in this month's shows
Profiles of our DJs
Tracklist archive for previous shows
Background info and history
Dandelion Radio's Festive 50 results
Dandelion Radio related compilations and releases
Photos of Dandelion staff and events
Sign our guestbook
How to get in touch
Recommended websites
Dandelion Radio is
fully licenced with:
PRS For Music - Performing Right Society PPL - Phonographic Performance Limited
Listen to Dandelion Radio - click here for web player or one of the links to the right to open the audio stream Listen to Dandelion Radio with media players such as Winamp, iTunes & RealPlayer Listen to Dandelion Radio with Windows Media Player

'Broadcast One' - Dandelion Radio's 1st compilation album

NEWS:
For July we have 9 new shows - including some election specials from Gareth

Artist Info

Post

Powered by Audioscrobbler™There appear to be at least two bands called POST:

1. POST

POST was born in a Partickhill basement in summer 2010. The band members are Graham Wann, Craig Forbes, Adam Florence, and Chris Elkin.

POST are the other band of Graham Wann from The Sexual Objects

http://www.facebook.com/postpage/info
http://www.post-music.co.uk
https://twitter.com/postmusic
https://soundcloud.com/post-music-1
http://www.bbc.co.uk/programmes/p00rfnb62. POST

2006 senesinde, ses mühendisi ve tasarımcısı Erdem Tunalı, Trip-hop söz yazarı ve vokalisti Aytuğ Aksakal, basist Burak Serter, davulcu Salih Topuz birlikteliğinde İstanbul'da kuruldu. Elektronik müziği, dans müziği, alternatif müzik, country müzik,punk, hip hop ve trip hop ile sentezleyerek; özgür ve göreli kompozisyon anlayışıyla, kolaj bir teknikle bestelerini yazmaya başlayan grup, 2007'de istanbul'da çeşitli sahnelerde performans vermeye başladı. 2008 senesinde kompozitör ErdemTunalı'nın Hollanda Kraliyet Konservatuarına, elektronik müzik kompozitörlüğü (Sonology) bölümüne kabul edilmesiyle askıya alınan proje, daha sonraları Tunalı'nın konservatuarın gelenekçi tutumundan ve Avrupa nesnel felsefesinin, sanatını olumsuz yönde etkilemesinden dolayı geri dönmesiyle,grup 2009 yılında albümü''Su yolunu Bulur'u''
tamamlayabildi.Digital ortamda yayınlanan bu albümün ''Boy Boy ve Woman or Joint'' parçalarına 2 klip çekildi ve muzik kanallarında yayınlandı.
'ANTI-META' adlı ikinci albümde türkçe ve ingilizce şarkı sözleriyle, Electro, Electro-punk, Drum'n Bass, Synthpunk,
Post-punk, Live electronic, tarzlarda müzik yapan grubun prodüktörlüğünü ve mixini SQL ödüllü Çağan Tunalı, yapımcılığını ise Noiseist Music Production üstlenmiştir. Albümün mastering'i Pink Floyd'un, Grammy sahibi ses mühendisi, Andy Jackson tarafından Tube-Mastering Studyolarında yapılmıştır. Basım ve dağıtımı EMI tarafından yapılacak olan albüm 15 Ekim 2010 itibariyle müzik marketlerde yerini alacaktır. İkinci albümün ilk klibi olan N.O.G.D (Ne Olur Geri Dönme)'yi , daha önce de
Mor ve Ötesi, The Revolters, Aydilge, i, Nefes, Mercan Dede'nin kliplerinden tanıdıgımız Digimind yapımcılığında yönetmen Can Fakioğlu çekmiştir. Albüme adını veren grubun ikinci single olrak belirlediği 'Anti-Meta'nın klibini ise, Güneş Akyürek Dgmnd Studyolarında çekmiştir.
Web sitesi www.postband.com dan yeni albüm 'ANTI- META' hakkında fikir sahibi olabileceğiniz yepyeni 4 parça dinlenebilmektedir. Post ;13 ülke 130 şehirde gerçekleşen ''Art by Chance ''adlı Uluslararası Kısa Film Festivalinin de tanıtım müziklerini yapmaktadır.
Kompozisyonlarında doğu motifleriyle,noise öğeleri, Beckett tarzı sentezleyen neo-dadaist grup, ülkemiz sound'unun en güncel ve kaliteli örneği olmayı amaçlamaktadır.
Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply.
Artist biography from last.fm
Some other places to look for information:
last.fm
Discogs
MusicBrainz